Nova ljubljanska banka vraća se u poslovanje s leasingom iz kojeg se prije nekoliko godina povukla. Ovo je najavio Blaž Brodnjak, predsjednik Uprave NLB-a u intervjuu za Slovensku tiskovnu agenciju kazavši kako očekuje da banka neće imati problema s oživljavanjem svojih operacija leasinga, na koje je utjecalo kašnjenje u privatizaciji. Nakon dodijeljene državne pomoći 2013. godine od 1,55 milijarde eura kojom je spašena, NLB banka je izvršavajući zahtjeve Evropske komisije morala smanjivati obujam poslovanja, a jedna od žrtvi bilo je i leasing poslovanje. Matično društvo u Sloveniji je 31. prosinca 2017. ušlo u postupak likvidacije. Leasing društvo slovenske grupacije se nakon toga počelo povlačiti sa tržišta u regiji, a društva su u proteklom periodu pripremana za likvidaciju.
Nova ljubljanska banka (NLB) vraća se u poslovanje s leasingom iz kojeg se prije nekoliko godina povukla.
Ovo je najavio Blaž Brodnjak, predsjednik Uprave NLB-a u intervjuu za Slovensku tiskovnu agenciju kazavši kako očekuje da banka "neće imati problema s oživljavanjem svojih operacija leasinga, na koje je utjecalo kašnjenje u privatizaciji".
Nakon dodijeljene državne pomoći 2013. godine od 1,55 milijarde eura kojom je spašena, NLB banka je izvršavajući zahtjeve Evropske komisije morala smanjivati obujam poslovanja, a jedna od žrtvi bilo je i leasing poslovanje.
Matično društvo u Sloveniji je 31. prosinca 2017. ušlo u postupak likvidacije.
Leasing društvo slovenske grupacije se nakon toga počelo povlačiti sa tržišta u regiji, a društva su u proteklom periodu pripremana za likvidaciju.